en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Hint Filmleri
5514

Müge Toksoy

 blogger 

 
 

Hint Filmleri

Queen (2014)

Filmde Rani'nin (Queen) düğününden kısa bir süre önce terkedilmesiyle değişen hayatı anlatılıyor. Rani Paris'e, balayına(!) gidiyor ve orada benliğini buluyor. Ailesinin, toplumunun, sevdiği adamın dayatmaları karşısındaki Rani, bu yolculukla hayata farklı bir açıdan bakmayı, özgür olmayı, ayakları üzerinde durmayı öğreniyor. Ve filmde Rani'nin dönüm noktaları, dansıyla anlatılıyor. Filmin müzikleri de eşsizdi. Kahkahayla izleyebileceğiniz bir çok sahne var. Paris'te tanıdığı üç oda arkadaşı karakteri de kusursuzdu. Eğlenceli ve çok sıcak bir film.

IMDB Puani 8.8

3 Idiots (2009)

Dostluk çok içten bir şekilde anlatılmış bu filmde. Eğitim sistemine de çok haklı bir eleştiri yapılmış. Oyuncuların yansıttığı duyguları sizde yaşıyorsunuz filmi izlerken. Çok güzel ve kaliteli bir film. Başrollerde Aamir Khan, Sharman Joshi ve Madhavan. 

IMDB Puani 8.3

Taare Zameen Par (2007)

Harf ve sayıları algılayamayan, bu nedenle ailesi tarafından zorlanan bir çocuğun hayatına giren öğretmen ve değişen bir hayat. Kesinlikle ebeveynlerin ve öğretmenlerin ders çıkarması gereken bir yapım. Başrollerde Aamir Khan ve Darsheel Safary.

IMDB Puani 8.3

Black (2005)

Bence Hint sinemasının önemli yapımlarında biri. Sağır ve kör kızın zorlu hayatı ve onu hayata bağlayan öğretmeninin hikayesi. Çok gerçekçi ve etkileyici bir yapım. Başrollerde Amitabh Bachchan ve Rani Mukherjee.

IMDB Puani 8.1

My Name Is Khan (2010)

Otizm hastası Rızvan ve Mandira'nın aşkı, 11 Eylül ile değişen hayatları, farklı dinlere bakış açısı, iyiliğin ve kötülüğün maskelenmiş halleri, bu sıcacık filmde anlatılıyor. Shahrukh Khan ve Kajol başrolde. Oyunculukları ise mükemmel. İzlemediyseniz ilk izlemeniz gereken filmlerden.

IMDB Puani 7.9

 Peekay (PK)

Mutlaka izlenmesi gereken en iyi Aamir Khan filmleri arasında yer alan Peekay (PK) ile listemize devam ediyoruz. 3 Idiots filminin de yönetmeni olan Rajkumar Hirani’nin yönetiminde karşımıza gelen PK; Aamir Khan’ın yanı sıra Anushka Sharma ve Sanjay Dutt gibi başarılı oyuncuları da bünyesinde barındırıyor. Dünyaya geldikten sonra “kayıp” Tanrılar’ı aramaya koyulan Peekay isimli bir uzaylının zaman zaman komik, genellikle ise sosyal mesaj veren hikayelerinin konu edildiği bu yapım da başarısıyla göz dolduruyor.

IMDb Puanı: 8,1

 Dangal

En yeni Aamir Khan filmi olarak karşımıza gelen 2016 yapımı Dangal da spora meraklı olanların izlemesi gereken motive edici filmlerden bir tanesidir. Başarılı bir olimpiyat atleti olan Geeta Phogat’ın gerçek hayat hikayesini konu alan Dangal; ayrıca eski bir güreşçi babanın kızlarıyla arasındaki ilişkiyi de etkileyici bir dille gözler önüne seriyor.

IMDb Puanı: 8,6

Müge Toksoy Ankara Çankaya Web Designer - Armut.com